Chwalę się swoim dziełem: Read Your Feed – Simple RSS Reader

Jakiś czas już się tutaj nie odzywałem, w tym poście sprzed trzech miesięcy wspominałem nawet dlaczego (od tego czasu udało się napisać jeszcze tylko dwa wpisy…). Wszystko to za sprawą tytułowego RSS readera, nad którym pracowałem w pocie czoła…. a którego pomysł zrodził się, jak pewnie się domyślacie za sprawą zamknięcia przez google swojego readera. Z jednej strony niby zewsząd słychać glosy, że format RSS się kończy bla, bla, bla… Ja jednak bez readera nie mogę się obejść – od przeglądania najnowszych feedów rozpoczynam właściwie każdy dzień. Od czasu ogłoszenia zamknięcia googlowego readera próbowałem już wielu różnych czytników, m.in. Feedly czy The Old Reader, jednak żaden nie przypadł mi jakoś do gustu… Potrzebuję po prostu czegoś prostego, bez zbędnych „bajerów”.

To wszystko przyczyniło się do powstania mojego własnego „dzieła”. Nazwałem to to „Read Your Feed„, a że od kilku dni on-line dostępna jest już pierwsza wersja beta, postanowiłem że się nią pochwalę. Możecie ją znaleźć pod poniższym adresem:

http://read-your-feed.com/

Polecam szkolenia:

Z tego miejsca chciałbym zaprosić wszystkich czytelników tego bloga do wypróbowania tego co zostało już zrobione. Jest to oczywiście wciąż wersja beta, tak że na pewno zawiera jeszcze błędy. Wiele też elementów mogłoby też zostać rozwiązane lepiej. Na pewno też, to co znajdziecie pod podanym adresem to nie jest jeszcze wersja finalna i planowane jest jeszcze wiele różnych usprawnień, a projekt nadal będzie ewoluował…

Jeśli ktoś miałby ochotę o coś zapytać lub zgłosić swoje uwagi, znalezione błędy lub propozycje usprawnień to zapraszam do kontaktu poprzez adres email: contact@read-your-feed.com – jednocześnie prosiłbym o nie podawanie swoich propozycji w komentarzach do tego posta bo ciężko będzie to wszystko ogarnąć…

Na koniec może jeszcze trochę szczegółów technicznych… Aplikacja jest napisana w ASP.NET MVC 4, do tego MS SQL 2008 i Entity Framework 4. Dużo ciekawiej jest po stronie UI ponieważ do działania zaprzągłem framework angularjs (jeden z aspektów edukacyjnych projektu) wspomagany przez jQuery. Dodatkowo, w celu rozwiązania niektórych problemów wykorzystałem kilka opensource’owych bibliotek, na przykład: jQuery custom content scroller lub wookmark (do ustawiania kontenerów w stylu pinterest).

Koniec chwalenia się! 😉 To tyle na dziś, kolejne posty będą znów bardziej techniczne! I postaram się aby było ich więcej…

15 komentarzy do “Chwalę się swoim dziełem: Read Your Feed – Simple RSS Reader

  1. A o Pulse nie słyszał? 😉 Pomysł zacny, ale nie wiem czy nie sztuka dla sztuki przy tylu innych readerach 🙂

  2. Pulse jest właśnie czymś co mi nie odpowiada 😉 nawet jeśli sztuka dla sztuki to i tak uważam, że warto choćby dla samej nauki!

  3. bedzie mozna jak to zrobie – narazie jest na liście „TODO”… jak juz pisalem jest to BETA i jeszcze wiele funkcji jest planowanych

  4. OK, będę zatem czekał bo uważam, że jest podstawowa funkcjonalność, której tutaj nie ma. Mam nadzieję, że jest ona na samej górze twojej listy „TODO”. Powodzenia!

  5. Dobra robota! Fajnie wygląda, nieźle się używa.
    Mi brakuje (ale nie wiem czy da się to łatwo zmienić), aby przy wyszukiwaniu teksty (ctrl+F w przeglądarce) lista wpisów się przewijała. Obecnie np szukam „Piotr Zieliński” na RSSach z dotnetomaniaka, jest 6 rezultatów, ale w zasadzie mogę zobaczyć tylko 2, bo 4 są niżej na liście i ich nie widać. Albo może dodać własne wyszukiwanie?

  6. Idziesz w dobrym kierunku, dodaj do todo jeszcze jedną rzecz: wyświetlenie kolejnej wiadomości na liście po naciśnięciu spacji.

Komentowanie zostało wyłączone.