Ochrona ekranu telefonu - co wybrać? Szkło hartowane czy folia?

Ochrona ekranu telefonu jest niezwykle ważna, ponieważ dzięki niej możemy użytkować nasz sprzęt przez dłuższy czas. Rzadko kiedy kupując nowy telefon myślimy o tym, że w przypadku pechowych okoliczności może on ulec szybkiemu zniszczeniu. Zetknięcie się naszego sprzętu z podłogą lub też z chodnikiem może skutkować pojawieniem się na ekranie pęknięć, które z całą pewnością nie dodadzą uroku telefonowi, a niekiedy mogą stać się przyczyną niemożności dalszego użytkowania sprzętu. Obecnie na rynku dostępne są dwa rozwiązania, które pozwalają nam chronić swój telefon przed niechcianymi zarysowaniami i innymi zniszczeniami.

Akcesoria do telefonów

W związku z tym wiele osób chcących zadbać o ekran swojego smartfona staje przed pytaniem – szkło hartowane czy folia? W poniższym artykule postaramy się przybliżyć argumenty przemawiające za każdym z tych rozwiązań, dzięki czemu każdy będzie mógł ocenić, która opcja jest właśnie dla niego.

FOLIA

Folia ochronna jest to niezwykle cienki i elastyczny materiał naklejany na ekran telefonu. Wielu użytkowników obawia się, że może ona wpłynąć na dotyk wyświetlacza. W przypadku grubych folii, najczęściej tych od nieznanych producentów, lęk ten może być jak najbardziej uzasadniony. Jednak wybierając dobrej jakości produkt, nałożona przez nas folia w żaden sposób nie zmienia komfortu w użytkowaniu smartfona.

Kolejnym argumentem, który zdecydowanie przemawia na korzyść wyboru folii zamiast szkła hartowanego jest fakt, iż naklejanie folii na telefon jest rozwiązaniem niewątpliwie tańszym, a jej zakup na pewno w mniejszym stopniu obciąży portfel kupującego niż zdecydowanie się na szkło. Warto jednak wiedzieć, że zadaniem folii jest ochrona przed zarysowaniami, zabrudzeniami i otarciami. Szkła hartowane pełnią natomiast inną rolę – chronią one telefon podczas upadku przed pęknięciem.

SZKŁO HARTOWANE

Naklejanie szkła hartowanego na telefon z całą pewnością zapewni lepszą ochronę urządzenia. Warto zwrócić jednak szczególną uwagę na jakość kupowanego przez nas produktu. W przypadku kiepskich artykułów możliwe jest kruszenie się owego szkła na rogach i pogorszenie się dotyku całego ekranu. Szkło słabej jakości może także pogarszać wyświetlany obraz. Nie oznacza to jednak, że tanie szkła hartowane zawsze są gorsze od swoich droższych konkurentów. Wybierając dany artykuł warto zasugerować się, jaka marka go produkuje, ile osób zaufało jej ofercie, a także jakie są opinie na temat konkretnego produktu. Dobre szkło hartowane nie przekłamuje kolorów i co ważne – jest o wiele prostsze w montażu niż folia ochronna.

PODSUMOWANIE

W sytuacji gdy wybierzemy naklejanie folii na telefon, decydujemy się na rozwiązanie ekonomiczne. Jest to argument, dla którego wielu posiadaczy smartfonów decyduje się na taki właśnie sposób ochrony swojego urządzenia. Zakładanie szkła na telefon wiąże się z większym nakładem finansowym, ale też zapewnia to lepszą ochronę sprzętu. Zdecydowanie bardziej optymistycznym rozwiązaniem będzie zbicie szkła naklejonego na telefon niż zniszczenie jego ekranu, gdzie naprawa może kosztować znacznie więcej, a niekiedy bywa też niemożliwa.

Sklep etuo.pl w swojej ofercie ma szeroką gamę produktów zapewniających ochronę ekranu telefonu. Strona internetowa jest bardzo przyjazna klientowi, a artykuły pogrupowane zostały w kategorie, dzięki którym osoba zainteresowana w szybki sposób jest w stanie znaleźć to, czego szuka, klikając na markę konkretnego telefonu. Tak bogata oferta stanowi gwarancję zadowolenia klienta, a także dopasowania zakupu do jego indywidualnych potrzeb i preferencji.